PIVNÍ EVENTY
Kdo jsem?

Kdo jsem?

Jmenuji se Tomáš Erlich a jsem v pivovarské komunitě poměrně znám, díky své různorodé pivní činnosti. O pivo se zajímám aktivně od roku 1990, tedy celý svůj „dospělý“ život. Objíždím pivovary po celé Evropě ( přehled pivovarů které jsem navštívil je zde: ), pivní festivaly ( např. Zythos (BEL), Maibock festival (HOL), Piwowary (POL), BeerAtraction (ITA), BierVielFalt Festival, Craft Beer Fest či Kärtner Bier Festival (AUT), Annafest (DEU), Barcelona Beer Festival (ESP), Latvia Beer Fest (LAT), Budapest Beer Week (HUN) a mnohé další, samozřejmě včetně Slavností slunce ve skle v Plzni-Černicích ). Již od devadesátých let jsem velký propagátor piva a pivní kultury a zejména pak pivní rozmanitosti. Své nadšení pro pivo jsem předával dále a mnoho mých přátel a kolegů se dnes pivem zabývá na profesionální úrovni z pozice sládků, majitelů pivovarů či pivoték. V roce 1997 jsem vstoupil do Sdružení přátel piva, které od roku 2002 vedu, a kdy jsem celé sdružení přetransformoval a pro naše členy začal připravovat plno naučných besídek, degustací, cestopisných pivních výletů apod. V roce 2004 jsem si udělal na půdě SPŠ CHPT senzorické zkoušky na pivo, přičemž na pozici degustátora se objevuji např. na Pivní pečeti, První pivní extralize, Litomyšlském Korbelu či na spotřebitelských testech pro Mf Dnes. Více lze najít kdekoliv na webu, či na webu Sdružení přátel piva.

 Příležitostně jsem si nechal pod svou značkou uvařit pivo E(h)rlich Imperial Porter, které bylo k dostání ve vybraných prodejnách, a kdy bylo záměrně toto silné tmavé pivo vyrobeno do letních měsíců – jako jakýsi protiproud. Spolupracuji s celou řadou pivovarských osobností nejen u nás a myšlenky pivní rozmanitosti mám stále možnost prezentovat do médií, kde se snažím vedle popularizace piva i lobbovat, za možnost pití piva po dohledem ( tedy v restauracích ) již od 16i let, tak jako je tomu např. v Rakousku, Německu, Švýcarsku a nebo Belgii. Více opět volně dohledatelné informace na webu… 😉

V letech 2010-2020 jsem s kolegou provozoval projekt CZECH BEER TOURS, který se zabýval stejnou činností, kterou prezentuji zde, na tomto webu.

S dobrým pivem v ruce, Tomáš Erlich.