PIVNÍ EVENTY
Pivní degustace

Pivní degustace

Jednou z hlavních činností kterou se zabývám – jsou moderované degustace pro komorní, malé i větší skupiny. U skupin nad 30 osob je nutné společnost rozdělit, aby buď došlo k prostřídání, a nebo aby mohla probíhat souběžná degustace na dvou a více místech najednou. Popř. doporučuji volné individuální degustace v rámci pivních barů. Je nutné, aby mohl probíhat slovní „ping pong“ s účastníky, což u větších skupin nefunguje, stejně tak jako nefunguje logistika rozlévání nápojů, kdy někteří ještě pivo o kterém se mluví nemají v ruce a jiní ho již stihli vypít. Nedoporučuji též moderovanou degustaci dělat pro skupiny s účastníky společensky unavenými. Variant pivních degustací je poměrně velké množství – můžete si vybrat z nabídky níže. Standardní doba degustace je 90-120 min.

 • Moderovaná degustace posloupná ( s pivy na přání klienta ). Nejčastější variantou bývá degustace řešena jako průřez pivními styly, ale může být i tématicky zaměřená na určitý typ piva ( např. pšeničná piva ) a nebo region výroby ( např. belgická piva apod. ). Standardní počet vzorků v degustaci: 9 + trojúhelníkový test na úvod. 
 • Moderovaná degustace párová ( popis viz výše ) – pouze vzorků je podáno deset, vždy po dvou souběžných – ve stylu „když dva dělají totéž, není to vždy totéž“…
 • Moderovaná degustace zaměřená na pivní sklo a jeho použití, s různými pivními styly a výkladem, kterak tvar skla ovlivňuje i samotnou chuť piva.
 • Párování piva a sýrů ( degustace zaměřená na spárování různých druhů sýrů s různými pivními styly ).
 • Párování piva a jídla ( náročnější degustace na přípravu – vyžaduje spolupráci s kuchyní na místě konání akce ). Zde jsou jednotlivé pivní styly kombinovány s pokrmy, které vhodně dané pivo doplňují, popř. jsou z něho přímo i připravená.
 • Extrémní piva ( moderovaná degustace extrémních, výjimečných a velmi silných piv ).
 • Křížení piv. Pro některé nepochopitelná kategorie, pro jiné vítané zpestření chutí a rozmanitosti. Aneb jaké druhy piva a v jakém poměru vytváří spolu nové chuťové nuance, které spolu s učástníky můžeme společně objevovat.
 • ON LINE pivní degustace!!! V rámci karanténních opatření kvůli šíření viru Covid19 není možné realizovat mnohé programy, vč.moderovaných degustací na přímo. Přesto nemusíte, či Vaši zaměstnanci zůstat na „suchu“. Nabízím tyto varianty degustací on-line:
 • 1. Klasická moderovaná pivní degustace ( popř. s pivy na vyžádání dle typu, či regionu apod. )
 • 2. Párování piva a jídla ONLINE. Že to nejde? Ale kdeže…Uvidíte, že i to je možné…
 • 3. Pivní degustace s pivními testy a pivní „křížovkou“ o hodnotné pivovarské ceny

  Jak to funguje? Klientům doručíme dopředu ( poštou/kurýrem/osobně ) balíčky, které budou obsahovat vzorky piva ( označené i  neoznačené – dle výběru programu ), list se základními instrukcemi, v případě párování jídla a piva vybrané trvanlivé potraviny pro spárování, a v případě kvízů a křížovek navázaných na samotnou degustaci pak i hrací  karty s tužkou. V některých případech budeme zasílat i speciální sklenice určené pro dané vhodné typy piva, či jako součást pivní degustace. Poté nezbývá nic jiného, než se v daný čas připojit k internetu ( pomocí služby Google Teams, či Zoom ) a na stůl si vyskládat věci z balíčku…

REFERENČNÍ FOTOGRAFIE: