PIVNÍ EVENTY
Pivní túry po Praze

Pivní túry po Praze

Pivní túry jsou nedílnou součástí pivní kultury a je to možnost, jak pivo předvést turistům, nadšencům, ale i všem zájemcům a ve všech souvislostech. Ukázat jim dané místo z hlediska dob minulých, kde se psala historie vaření piva, ukázat jim dávno zašlé provozy – či hledat v těchto místech zbylé pozůstatky pivovarské činnosti. Ukázat jim v provozech současných, jak se pivo vaří dnes a jaké, nahlédnout do míst, kde je srdce pivovaru, a kam se běžně nedostanou a seznámit je se současnými mistry sládky. A samozřejmě všechna ta skvělá piva ochutnat. To vše zasadit do kontextu a propojit s dobrou pivní gastronomií – a výsledkem může být skvěle strávený den v Praze ( i jinde ), nejen pro celou skupinu, ale třeba i pro oslavence, který by takovouto túru po Praze dostal třeba jako dárek, a to formou dárkového voucheru, který zasílám vždy obratem na požadovanou adresu.

PIVNÍ TÚRY PO PRAZE:

Specializuji se na pivovarnictví v Praze a okolí, zejména pak z hlediska historie. Od toho se odvíjí má nabídka nejen historických pivních procházek po Praze. Vaši pivní cest připravím a upravím vždy na míru Vašeho požadavku, ale pokud není jiných požadavků, vycházím z následujících okruhů – historicky a pivovarnicky zásadních:

OKRUH 1: Starý Perštýn a okolí ( příklady současných míst i historických, která projdeme… )

OKRUH 2: Karlovo náměstí a okolí ( příklady současných míst i historických, která projdeme… )

OKRUH 3: Staré město a Dlouhá ulice ( příklady současných míst i historických, která projdeme… )

OKRUH 4: Malá Strana, Strahov a Břevnov ( příklady současných míst i historických, která projdeme… )

Další túry na vyžádání… Historicky zajímavá pivní místa jsou např. okolo Florence, či na Výtoni, v Nuslích a dnes také na krajích Prahy. U všech jde dobře propojit duch dob minulých se současnými pivovary a ochutnávkou současných piv. Nechte si tedy odvyprávět zajímavé příběhy některých pivovarských domů, nahlédnout pod pokličku současného vaření piva a dozvědět se z tohoto oboru, cokoliv – co Vás zajímá. A samozřejmě, přijďte si ten den užít naplno. Pro více informací, kalkulace, dárková balení – mne prosím kontaktujte. Děkuji.

REFERENČNÍ FOTOGRAFIE