PIVNÍ EVENTY
Vaření piva na zakázku (a škola vaření piva)

Vaření piva na zakázku (a škola vaření piva)

Velmi zajímavým zpestřením firemní akce ( zvláště pak pro obchodní a jiné partnery ) je vaření piva přímo na místě konání akce. A je jedno, zda jde o srub, chatu, kanceláře, prodejnu nebo hotel či restauraci. Pokud to jen trochu situace umožňuje ( vznikají vlhké páry a je zapotřebí blízký přívod vody ) – můžeme s kolegy přijet kamkoliv a na místě složit mobilní pikopivovar ( s varnou pro cca 30l piva ) a uvařit v něm pivo dle přání klienta. Účastníci akce mohou do procesu vaření přímo vstupovat a vyzkoušet si scezování, sypání, chmelení a ochutnat pro laiky tak trochu vzácnou, horkou sladinu ( podávanou s kapkou čistého alkoholu ). Během vaření mohou též vznášet odborné dotazy na sládka na místě. Po skončení vaření je pivovar rozmontován, pivo stočeno do sudu a odvezeno na zakvašení a zrání do sklepa. Po cca měsíci je pivo dodáno na místo/místa určená klientem. Piva budou stočena do vybraných lahví ( nejčastěji jde o patentové lahve 0,33l – ale může být i jinak) a budou vybavena speciální, sběratelsky ceněnou etiketou vyrobenou na přání.

Tento pivní doplněk akce je ideální zejména pro zpětné připomenutí se klientovi či obchodnímu patnerovi, kterého jste na akci pozvali, protože po několika týdnech ho můžete navštívit a obdarovat Vaším originálním pivem, které slouží i jako milá vzpomínka na prožitou akci.

PS: Proces vaření piva trvá cca 7-8 hodin a většina pasáží není atraktivně tolik zajímavá. Nedoporučuji tedy vaření piva použít jako jediný program Vašeho večírku, zvláště pokud chcete během akce účastníky dostatečně zabavit.

Alternativou uvaření piva na místě v profesionálním pikopivovaru – je uvaření piva na přání v „domácích“ podmínkách, vhodné zejména pro začínající domovarníky a malé skupinky přátel. Na místě tak můžete svoji první várku buď uvařit pod dohledem skutečného sládka, získat od něj praktické informace či recepturu, a nebo si pivo přímo i nechat uvařit na přání, přičemž druhou fázi výroby piva již zvládnete sami. 😉 Závoz čerstvých surovin k výrobě piva je samozřejmostí… Bližší informace po konkretizaci Vašeho požadavku. Jako bonus – můžete si vybrat – učit pivo Vás může buď přímo sládek a nebo paní sládková… 😉

REFERENČNÍ FOTOGRAFIE: